Grossglockner na otočku

V pátek dopoledne jsem čučel v práci na předpověď počasí na víkend, vypadalo to velice slibně, teploty docela vysoké, ale ne tropické a vně nemělo pršet. Vymýšlel jsem kam se na víkend zajet podívat, jestli objet ČR nebo něco na Slovensku a nebo..... Grossglockner. Počasí v Alpách slibovali sné, tak bylo rozhodnuto.

Zamluvil jsem si ubytování nedaleko čáry v Dolním Dvořišti. Plán na pátek byl jasný, zapíchnout to dřiv v práci, přesun na Vysočinu pro morotku, nabalit motoru a co nejdříve být v Dolním Dvořišti. Z Nového Města na Moravě jsem i s nabalenou motorkou vyjížděl v 18:30. 20:30 půlhodinová zastávka v ČB a ve 22:15 jsem ulehal do postele.

Ráno po snídani odjezd v 8:15 (chtěl jsem vyrážet tak o hodinu dříve), směr Linz, Salzburg na 310km trasu k vjezdu na GG, chvíli jsem i s navigací bloudil  někde podél hranic, pak už jsem to nevydržel a přes pole najel na tu správnou silnici (zlaté endůůůro) pak už následoval zrychlený přesun k cíli. Vzhledem k malé nádrži jsem tankoval každých 150 - 170km, jelikož cestou bylo dost benzínek, nebyl to žádný problém. 12:30 přijíždím k vjezdu na GG. Dávám oběd - polívku s játrovým knedlíkem, grilované maso s brokolicí a hnusné, ale silné kafe. Platím vjezd 19E, za bránou se ujišťuju, že všechno drzží tak jak má a tam kde má, zapínám všechny kapsy, za jedna a 54km zatáček je přede mnou. Sem tam jsem zastavil na focení a kochání se krajinou. jak na nejvyšším místě tak na vyhlídce Fj bylo neuvěřitelně moc lidí, byl problém zaparkovat motorku. Takže jsem se ani moc nezdržel protože mě i docela tlačil čas. Plán byl dojet v sobotu zpět na Vysočinu.

Ve 14:00 to nahoře balím a jedu zpět domů,  v jednom z mírnějších klesání (cca 80 - 90km/h) otvírám plexi a chci se poškrábat na nose v tom rána těsně pod oko až mi to v helmě shodilo brýle. Spojka, plný brzdy a za pískotu gum smykem sjíždím na parkoviště za doprovodu kouře a smradu z gum, motor chcípám puštěním spojky a pronáším něco o pohlavních orgánech a prdeli. Běží ke mě dva Němci, sundávají mě z motorky a z oka vytahují asi centimetr a půl velkou včelu. ještě se hýbe mrcha, vysvětlete mi co tak vysoko má co dělat??? po vypláchnutí ksichtu perlivou vodou a rozhýbání oka pokračuji dál.

Navigace hlácí 505km do cíle a příjezd 20:30. V duchu si říkám že do deseti jsem v pohodě doma.

loučím se s GG a valím domů, na dálnici udržuju tempo 140 - 155km/h dle GPS. Mezi Salzburgem a Linzem najednou kolona, prodírám se dál a dál až dojíždím před uzavřený tunel ke skupince českých motorkářů jak koukají do mapy. Nic naplat, točíme v pěti motorkách protisměr a sjíždíme na okresku. Ta byla ucpaná 15km kolonou protože někde v předu opravovali most. Najíždím zase na dálnici a upaluju domů, cestou redbull, několik tankování, od ČB po Humpolec závod s Mercedesem a 21:40 přijíždím utahanej ke garáži. 

Počasí bylo luxusní, vymetená obloha, sem tam nějáký ten mráček, ale teplo, i v 2571 m.n.m. se dalo chodit v krátkém triku. Policajti si mě ani přes otevřené výfuky ani nevšimli. Pátek: 230km, Sobota: 885km, spotřeba 6,8l, dálční známka 4,5E, výjezd na GG 19E.